Sėkmės istorijos

Įmonėje UAB „Klaipėdos duona“ įgyvendintas apšvietimo modernizacijos projektas

Projekto metu buvo atnaujintas patalpų apšvietimas – pakeisti 305 seni šviestuvai su liuminescencinėmis lempomis į efektyvius LED šviestuvus. Įgyvendintas projektas ne tik pagerino apšvietimo kokybę, bet ir leis įmonei sumažinti savo elektros energijos vartojimą daugiau kaip perpus (56 proc.).

Prognozuojama, kad įmonė modernizavusi apšvietimą sutaupys 89,6 MWh/metus arba daugiau nei 7 tūkst. eurų/metus. 

Įmonėje UAB „Mantinga“ įgyvendintas apšvietimo modernizacijos projektas

Projekto metu buvo atnaujintas patalpų apšvietimas – pakeisti 192 seni šviestuvai su 2x36 W liuminescencinėmis lempomis į efektyvius EcoLight LED 35 W šviestuvus. Pagerinta apšvietimo kokybė bei daugiau nei perpus sumažintas elektros energijos vartojimas.

Planuojami elektros sutaupymai 74 MWh/metus, arba daugiau nei 5 tūkst. EUR per metus. 

Lazdijų raj. savivaldybėje įgyvendintas apšvietimo modernizacijos projektas

Lazdijų rajono savivaldybė tapo pirmąja Lietuvoje, visose gatvėse ir teritorijose naudojanti modernų energiją taupantį LED apšvietimą. Tai pirmasis šalyje visą rajoną apimantis gatvių apšvietimo modernizavimo projektas paremtas ESCO modeliu.

Skaičiuojama, kad jis Lazdijų raj. savivaldybei kasmet leis sutaupyti apie 60 proc. gatvių apšvietimui suvartojamos elektros energijos.

Projekto metu buvo pakeisti beveik 2 tūkst. gatvių šviestuvų, atnaujinta ir modernizuota jų valdymo sistema, pakeisti nusidėvėję elementai stulpuose. Planuojami elektros sutaupymai Lazdijuose sieks 356 megavatvalandes (MWh) per metus, taip pat savivaldybė nepatirs papildomų išlaidų senų šviestuvų remontui. Tai leis sutaupyti apie 70 tūkst. eurų per metus.

Naujieji LED šviestuvai turėtų tarnauti 20 metų. Dalį šio laikotarpio savivaldybė sutaupymus energijos išlaidoms skirs investicijoms į modernizacijos projektą padengti. Likusį laikotarpį sutaupytos lėšos liks savivaldybės biudžete. Skaičiuojama, kad iš viso projektas leis sutaupyti apie 700 tūkst. eurų.

ESCO modelis įgyvendintas UAB „Markučiai“ bazėje Kaune

Projekto metu buvo atnaujintas lauko teritorijos apšvietimas – 32 gyvsidabrio 400 W galingumo šviestuvai pakeisti moderniais 120 W „Phillips“ LED šviestuvais.

Planuojami elektros sutaupymai – 32.700 kWh/m arba 378 EUR/mėn. (~4.540 EUR/m.). Paslaugos kaina – 239 EUR/mėn. Sutaupymai ESCO laikotarpiu – 139 EUR/mėn. (~1.668 EUR/m.).

Paslauga teikiama 36 mėn., o LED šviestuvams suteikiama 60 mėn. garantija.

Širvintų savivaldybės gatvių apšvietimo modernizacija

Širvintų raj. savivaldybėje 2016 m. atnaujinta 70 proc. gatvių apšvietimo ir 360 gyvsidabrio šviestuvų pakeista moderniais LED.

Po šio projekto įgyvendinimo rajono gatvių apšvietimui planuojama sutaupyti iki 75 proc. lėšų. Skaičiuojama, kad įvykdyta modernizacija atsipirks per 5 m. Naujų šviestuvų garantinis laikotarpis – 10 m.

 

ESCO būdu modernizuota agrofirma „Sėklos“

Didžiausia daržovių ir gėlių sėklų tiekėja Baltijos šalyse UAB agrofirma „Sėklos“ trečdalyje savo parduotuvių „Žaliasis centras“ ir „Žalia stotelė“ modernizavo apšvietimą – senus šviestuvus pakeitė moderniais LED šviestuvais.

Agrofirma pasinaudojo ESCO modeliu – investicijas planuojama per 4,5 m. laikotarpį susigražinti iš sutaupytų elektros energijos kaštų. 2 085 modernizuoti šveistuvai leis sutaupyti apie 65 proc. suvartojamos elektros energijos.

Prognozuojama, kad nauda, kurią, padengusi investiciją, per šviestuvų tarnavimo laikotarpį agrofirma gaus iš šio projekto, sieks daugiau nei 73 tūkst. Eur.